Wróć na stronę główną

W pozostałych rolach...
Galeria NPCów.

Oto spis ważniejszych postaci, które przewinęły sie w dotychczasowej kampanii. Pogrupowane następująco:

Cador | Dhunraven | Opactwo  Gwiazdy  Odkupienia | I inni
Nowe Freya | Dhunraven oblężone!

Cador

: Siobhan, właścicielka Kociego Oka

Wciąż piękna wyemancypowana kobieta interesu. Słynie z żelaznej ręki, cynizmu i pewności siebie. Lubi występować z pozycji siły i nie waha się bronić siebie i tego co uważa za swoje z całą bezwzględnością. Matka Whisper.

Dhunraven

: książę Khulgan z Dhunraven

Władca Dhunraven i hodowca gołębi. Nieco pulchny, często zestresowany i dość miły dla otoczenia. W chwili obecnej prowadzi bardzo niebezpieczną grę na wyniszczenie zasobów ze swym głównym przeciwnikiem, lordem Beoriciem, panem Beritrast.

: Ladri, czarodziej

Nadworny magik do specjalnych poruczeń, pechowy okularnik z grzywą starannie zadbanych blond włosów. Słynie ze skłonności do suto zakrapianych winem wieczorków i ganiania za spódniczkami.

Rzadko mówi o swojej pracy dla księcia... Raz tylko dał do zrozumienia, że wiąże się ona z działalnością kontrwywiadowczą.

: lord kapitan Hammin Westermore

Kapitan gwardii, naczelny strateg i główny wykonawca (w tym także sędzia i egzekutor) woli księcia. Skuteczny w boju, dość rzadko udziela się w kwestiach niemilitarnych. Odpowiedzialny za wszystkie szczegóły związane z aprowizacją, rozkładem sił i zaciągiem.

Mąż młodszej siostry księcia Khulgana.

: kanclerz Junius Marfid

Chudy i choleryczny strażnik książęcej szkatuły, odpowiedzialny za stan podatków, zatrudnianie na dworze oraz prawienie złośliwości i narzekanie.

Niemiły, acz konieczny i dość lojalny element każdej większej organizacji.

: Allayn i Alvin, Diana

Kuzyni dość blisko spokrewnieni z rodziną książęcą. Ten pierwszy nie lubi pracy, władzy i odpowiedzialności, ten drugi panicznie boi się swojej dość apodyktycznej, acz uroczej żony Diany.

Aelric zaszył się na uboczu, podczas gdy dość podobny kuzyn (rodzinny, po mamie odziedziczony talent do przemian w ograniczonym zakresie) nadstawiał za niego karku ratując się jednnocześnie przed czułymi uściskami ze strony żony (patrz kroniki Cadoru).

Nowe Freya

: Lady Orfeja

Babcia halfling. Apodyktyczna, złośliwa, rubaszna i ogólnie poważana głowa rady rządzącej Nowym Freya. Ciężko zapracowana, lubi pastwić się nad pokornymi petentami i psuć życie niepokornym. Rasistka? Raczej nie, choć wyraźnie przedkłada swoich ziomków nad inne rasy.

: Przedwiośnie, komendant sił Sholverteen

Elf. Nosi się na ciemno i źle znosi światło dnia (razi go w oczy). Rękawiczki. Miły i hojny tak długo, jak głaszcze się go we właściwą stronę. Podejrzewany o bycie figurantem (tzn. chłopcem na posyłki) dla kogoś znacznie ważniejszego.

: X, tajemniczy przyjaciel Cordwellyna

A także znajomy komendanta Przedwiośnie. Podejrzewany o... wiele.

Opactwo Gwiazdy Odkupienia

: Hefreniusz (Ambrosius), ojciec przełożony

Sędziwy półelf o bardzo jasnych, prawie przezroczystych oczach i przypominających białą przędzę włosach. Nosi się na biało. Obdarzony wielką cierpliwością ze spokojem znosi wszelkie przeciwności. Potężny i dobrotliwy, choć nieco słabujący sługa Augusta (aspekt wstępujący).

: Verdinoire Fansine (Ambrosius II), brat ogrodnik

Ogrodnik i nadzorca zabezpieczeń opactwa. Lubi klejnoty i kwiaty. Na ogół zakapturzony, w burych szatach i dłoniach chronionych przez bandaże, powłóczy prawą nogą. Obdarzony melodyjnym głosem, lubi oddawać się niewinnemu hazardowi. Nie lubi opuszczać opactwa, w którym przebywa już od 150 lat.

I inni

: Dębowy Liść

Elf - nomad, opiekun akolitów Corellona. Srebrzyste włosy i płaszcz, dzięki któremu nie rzuca się w oczy w terenie. Domniemany ojciec Whisper.

: Vincent Laeridan

Dość przystojny, bogato ubrany. Ambasador imperium i duchowny, zbrojny sługa Jana. Zadaje więcej pytań niż udziela odpowiedzi. Podejrzewany o wiele, osobiście nie miesza się do niczego.

: Trud, opiekun wzgórz Wieńca

Druid w podeszłym wieku, utrzymujący bliskie kontakty z Najstarszą. Naucza nowo przyjętych, wspomaga radą tubylców i pilnuje zachowania równowagi, choć, w przeciwieństwie do większości członków Starej Wiary zdaje się tolerować postęp techniczny - być może sądzi, że natura zwycięży? A może poddaje się nieuniknionemu?

Dhunraven oblężone!

: Czterech generałów z Beritrast

Beritrast, wielkie miasto nad morzem, pierwszy przyczółek cywilizacji na dzikim kontynencie. Rządzone przez czterech utalentowanych żołnierzy, którzy dawno temu wypowiedzieli służbę Legionom Dominium Północnego. Żołnierze Ci znani są z daleko posuniętego pragmatyzmu (czytaj: bezwzględności) i sporego doświadczenia militarnego. Są to:

lord Borric, dziedzic domu Fargrin, magnat kupiecki, właściciel flotylli statków, dyplomata oraz nekromanta z zamiłowania. Władca Beritrast, a przy okazji główne źródło kłopotów Dhunraven.

Adwerimond, sędziwy mentor Borrica, kiedyś uznany bohater kampanii przeciw plemionom Orków, obecnie, w wieku stu kilku lat, obecnie dystansuje się od polityki, choć chętnie wspiera Borrica w próbach opanowania nowych terenów. Specjalista z zakresu nekromancji. Założyciel szkoły dla dzieci arystokratów - ma wielu uczniów, którzy podążają jego ścieżką.

Carymyr, kobieta Elf (Ziemi). Pierwsza uczennica Adwerimonda. Opierając się apatii trawiącej jej rasę, stworzyła podwaliny nowej teorii budowania pomostów pomiędzy światem materialnym, a światem zmarłych. Znana z tego, że od skazanych na śmierć kupuje ich życie.

Adrayloth, krasnolud. Mądry architekt i geniusz w zakresie budowy okrętów. Znany z wprowadzenia wiary w Korę, jako dominującej w Beritrast. Zjednał sobie kościół Tomasza hojnymi datkami zapewniając tym samym wsparcie drugiej religii dla kampanii przeciw Dhunraven. Patriarcha Kory Zstępującej. Znany twórca golemów.

: Zgrupowanie północne

Grupa żołnierzy Beritrast pod komendą czarodziejki i rycerza. Personalia: nieznane, choć ich poczynania świadczą o dużym doświadczeniu i mocy.

 

Wróć na początek