Wróć na stronę główną

Dhunraven oblężone!

14 dnia miesiąca Zająca (kwartał Ziemi) [odpowiednik kwietnia] siły zbrojne Wolnego Stanu Beritrast przekroczyły granicę księstwa Dhunraven rozpoczynając wojnę. Powodem wypowiedzenia wojny (czytaj pretekstem) było wydarzenie, które wstrząsnęło Beritrast dwa tygodnie wcześniej - śmierć dwudziestu paru ludzi w wielkiej łaźni publicznej, a dokładnie czworga arystokratów aktywnie wspierających przygotowania do najazdu. Arystokraci ci polegli z ręki skrytobójców wysłanych z Dhunraven - udział Dhunraven został potwierdzony przez ekspertów z kościoła Tomasza Zstępującego. Prawdziwym powodem inwazji jest przejęcie szlaków handlowych, które łączą nadmorskie państewka z dzikimi plemionami Orków zamieszkujących północ.

15 dnia miesiąca Zająca powracający do Dhunraven Ladri (nadworny czarodziej) zostaje zamordowany przez skrytobójców z Beritrast. Odwet jak najbardziej zasłużony, gdyż to właśnie Ladri przeprowadził atak na podwładnych Czterech. Książę Khulgan wysyła troje zaufanych poszukiwaczy przygód do Opactwa Gwiazdy Odkupienia celem wskrzeszenia Ladriego. Pozostała trójka pozostaje w Dhunraven pozorując obecność Ladriego. Powrót Ladriego przewidywany za 3 do 4 dni, czyli mniej więcej na dzień pojawienia się konnych armii Beritrast.

17 dnia miesiąca Zająca spokój w Dhunraven zostaje zakłócony oficjalnym ogłoszeniem stanu wojennego oraz pojawieniem się grupki nieumarłych na rynku (tuzin zombie). Śledztwo przeprowadzone przez poszukiwaczy przygód ujawnia jeszcze dwa "schowki" z nieumarłymi. Niestety, ostatni schowek okazuje się być zasadzką - ginie 6 żołnierzy i 20 z pospolitego ruszenia (robotnicy portowi), ale także 2 z 3 skrytobójców (oraz ich golem). W zamachach mających tego dnia (bomby) ginie rodzina dalsza Diany (patrioci współfinansujący zbrojenie Dhunraven), główny cechów rzemieślniczych oraz wysadzona zostaje brama zamku Dhunraven.

Wieczorem, na horyzoncie, widać pierwsze dymy zwiastujące zbliżającą się armię.

12 godzin później: Ekipa ratujących Ladriego odkrywa opuszczenie Opactwa. Ladri zostaje przeniesiony przez portal do innego świata, tamże w Monastyrze wzniesionym na Dłoni Losu opat Ambrosius I przywraca go do życia. Brat ogrodnik odzyskuje część zdolności kapłańskich utraconych wskutek stosowania przemocy.

18 dzień miesiąca Zająca: Dwie czarodziejki pilnujące komnat Ladriego atakują i prawdopodobnie zabijają djinna, który wpadł w odwiedziny. Ladri powraca razem z Jarvisem oraz dwojgiem przybyszów z innego świata.

Wieczorem odbywa się narada wojenna - obrońcy zwierają szeregi, planują obronę oraz decydują się na rajd na północne zgrupowanie sił wroga (nieoczekiwanie wsparte przez znaczniejszy oddział hobgoblinów ze znakiem Lethene [Lethene - tytan Chaosu i Burz, uniwersum Scarn] na tarczach).

Po naradzie, rozpoczynają się przygotowania do rajdu...

 

Wróć na początek