strona kampanii
d20 Modern
Marcina Turkota
dziekuję
Paulowi Klee
za inspirację
<o< kampanie >o< wstęp >o< świat >o< bohaterowie >o< opowieści >o>

Opowieść loa

o> sesja I

o> sesja II

o> sesja III

o> sesja IV

o> sesja V

o> sesja VI

o> sesja VII

o> sesja VIII

o> sesja IX

o> sesja X

o> sesja XI

o> sesja XII

o> sesja XIII

o> sesja XIV

o> sesja XV

Voodoo Blues

Opowieść Trixie

Nyadinu

Historia Johna

Glina...

OPOWIEŚĆ LOA

Sesja czwarta

21 piękna

Rankiem na podłodze magazynu 33, na kolorowym dywanie wykwitła ogromna kałuża ciemnoczerwonej krwi. Abbot leżał, nieprzyzwoicie wywaliwszy na wierzch oczy, tchawicę i krtań.

Mieszkańcy zachowali zimną krew i najpierw zamówili pizzę. A potem policję.

O ile pierwsze było dobrym pomysłem, o tyle drugie niezbyt. Wraz z koronerem i kryminologami pojawił się bowiem - niczym kac z poprzedniego dnia boleśnie o sobie przypominający - inspektor Jacob Pilgrim. Pozbawił naszych bohaterów dachu nad głową, plombując wrota magazynu 33.

Po południu Beauvoir ponownie spotkał się z Nygmą na lunchu. Na wieść o eksmisji tamten bardzo się zmartwił. Od razu zaoferował rozbitkom mieszkanie - załatwił pokoje w "Paradise Motel". Poza tym uprzejmy jak zawsze Nygma poprosił houngana, by ten odwiedził pewną hrabinę, której skradziono pewne obrazy i udzielił jej połowicznie duchowej, a połowicznie detektywistycznej pomocy.

Cóż. "Paradise Motel" nie w pełni odpowiadał gustom całej czwórki - poza nimi w motelu mieszkali wyłącznie mężczyźni (pojedynczo, parami, trójkami i innymi liczbami naturalnymi). Poza tym swoje potrzeby załatwiali wyjątkowo głośno. Ale przynajmniej mieli darmowe, czyste i pojedyncze pokoje. Coś za coś.

22 piękna

Rankiem Trixie zostaje wezwana na Pierwszy Komisariat Policji Nowego H'Orrleanu. Jej DNA znaleziono na kastecie jednego z bandziorów, których spotkała (i zabiła) kilka dni wcześniej. Trixie rozmawia o tym z przemiłą detektyw Karen Horney (a może to Trixie jest przemiła). W każdym razie, po złożeniu przez Trixie nieco chaotycznych zeznań, sprawa rozeszła się po kościach i nasza dzielna dziewczynka nie stała się podejrzaną o podwójne zabójstwo.

<o< początek Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości bądź części tekstów bez zgody autorów zabronione.
następna >o>