strona kampanii
d20 Modern
Marcina Turkota
dziekuję
Paulowi Klee
za inspirację
<o< kampanie >o< wstęp >o< świat >o< bohaterowie >o< opowieści >o>

Opowieść loa

o> sesja I

o> sesja II

o> sesja III

o> sesja IV

o> sesja V

o> sesja VI

o> sesja VII

o> sesja VIII

o> sesja IX

o> sesja X

o> sesja XI

o> sesja XII

o> sesja XIII

o> sesja XIV

o> sesja XV

Voodoo Blues

Opowieść Trixie

Nyadinu

Historia Johna

Glina...

OPOWIEŚĆ LOA

Sesja ósma

25 piękna

Johna Doe'a obudził silny ból w okolicach splotu słonecznego. Jego oczy łzawiły, żołądek szalał, a całe ciało było dziwnie odrętwiałe. Niewiele widząc, próbował wydostać się z chmury drażniącego gazu. Jakaś mglista postać wciąż i wciąż atakowała go elektryczną pałką. Krasnolud usiłował najpierw walczyć, potem uciekać, ale w końcu uległ mocy elektryczności loa Ogguna i stracił przytomność.

Obudził się w ciasnym pudle. Słyszał pracę silnika. Zmierzał w niewiadomym kierunku.

Nagle pojazdem szarpnęło. Chwilę potem Doe usłyszał odgłosy walki. Potem ktoś wrzucił jakiś ciężki kształt na plecy krasnoluda. I znowu ruszyli w nieznane.

Przystanek. Ktoś ściągnął balast z pleców Johna. Ciemność. Ruszyli. Kierunek: nieznany.

Ktoś wyciągnął Johna z ciemnego pudła. Krasnolud cały czas udawał nieprzytomnego. Został posadzony na tylnym siedzeniu samochodu. Kobieta-krasnolud w czarnym, skórzanym stroju motocyklowym zaczęła rozcinać mu więzy krótkim mieczem. Wtedy John rzucił się na nią. Chwilę szamotali się na tylnym siedzeniu, lecz w końcu zażegnali nieporozumienie i zaprzestali walki. John poszedł się przebrać i umyć, a potem postawił swojej "wybawicielce" kawę. Ale ona zniknęła.

John dzwonił do Beauvoira, ale tamten nie mógł rozmawiać i wyłączył komórkę.

Krasnoludka wróciła. Na motorze Marley-Dievidson. Okazało się, że jest ona łowczynią nagród, przybyłą z Megalopolis w poszukiwaniu Johna. Loa chciały, by wcześniej trafiła do niego inna łowczyni - ta, która poraziła go prądem, związała i zamknęła w bagażniku. Z jakichś powodów krasnoludka miała z nią jakieś niewyrównane rachunki i porażka kobiety w czerni była jej na rękę. Za żywego Johna wyznaczono trzydzieści pięć tysięcy megadolarów nagrody. Krasnoludka dała mu miesiąc na zebranie tej kwoty albo wróci po niego.

Trixie zadzwoniła do Johna i przyjechała po niego. Po raz pierwszy krasnolud poczuł coś w rodzaju wdzięczności w stosunku do tej dziewczyny.

o>

Indianin i Crane przebywali wtedy w magazynie (Beauvoir wyszedł nad ranem, wiedziony zewem loa). Odwiedził ich Edward Nygma, szukający Beauvoira właśnie. Przywiózł tajemniczy, dziwnie woniejący pakunek. Pomniejsze duchy spłynęły zewsząd, wiedzione tym zapachem. Jednak w obliczu nieobecności houngana Nygma szybko się pożegnał. Poszedł do magazynu 38, doglądać jakichś spraw.

Crane i Indianin postanowili go śledzić. Z Voodoo Cab wezwali dwie taksówki, a potem umówili się z taksówkarzem, że jedna z nich przyjedzie, gdy Nygma zadzwoni. Dzięki pewnej kwocie pieniędzy dowiedzieli się również, skąd Nygma wzywał taksówki. Gdy Nygma wyszedł i wezwał taksówkę, śledzili go. W rezultacie dotarli pod jego dom. Znali jego adres. Kot oddalił się swoją drogą, a Indianin wrócił do magazynu.

<o< początek Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości bądź części tekstów bez zgody autorów zabronione.
następna >o>